Kredyt/pożyczka gotówkowa

Pożyczki gotówkowe można wykorzystywać na różne cele, potrzeby. Mogą to być świąteczne zakupy, odświeżenie czy doposażenie mieszkania/domu, wyjazd wakacyjny, itp. Ponieważ jest to pożyczka, nie ma potrzeby w związku z tym ujawniać bankowi na co chcemy wydać otrzymane środki (kredyt zwykle jest celowy). Mimo kryzysu pożyczki gotówkowe cieszą się ogromnym powodzeniem, gdyż ich największą zaletą jest szybki dostęp do pieniędzy.

Decyzję o przyznaniu kredytu banki podejmują w ciągu najwyżej kilku dni, ale w większości przypadków czas do otrzymania pieniędzy liczy się w godzinach. Często nie będą potrzebne nawet żadne zabezpieczenia, zaś formalności ograniczone są do minimum. Nie musimy nawet osobiście dostarczać wniosku do bankowego oddziału.

W niektórych instytucjach finansowych możemy wnioskować o kredyt telefonicznie lub za pośrednictwem internetu a nawet przez komunikator Skype. Naturalnie później trzeba pofatygować się do banku, aby przedstawić dokumenty stwierdzające tożsamość, zatrudnienie oraz wysokość dochodów. Niemniej możliwość zdalnego złożenia przynajmniej wniosku pożyczkowego jest już jakimś ułatwieniem i oszczędnością czasu.