Wskazówki

Warto wiedzieć (i pamiętać), że każda karta kredytowa - umożliwiając dostęp do szybkiej pożyczki - oferuje tzw. okres bezodsetkowy, w którym zaciągnięty za jej pomocą kredyt naprawdę nic nie kosztuje. Jeżeli spłacimy go w tym terminie (w wypadku polskich kart jest to maksymalnie do 60 dni), nie będziemy płacić odsetek. Oznacza to, że darmowy kredyt jest możliwy.

Nie zapominajmy jednak, że jest to oferta przeznaczona dla osób zdyscyplinowanych finansowo i w przypadku dokonywania całkowitej spłaty zadłużenia w ustalonym terminie niesie klientowi korzyści, umożliwiając jednocześnie skorzystanie z kredytu w podbramkowej sytuacji. Taka możliwość jest wielkim dobrodziejstwem dla ludzi o niskich lub niestałych dochodach.

Jest ona potrzebna także po to, by osoby - które ze względu na okoliczności szybko potrzebują gotówki - nie były zmuszone do pożyczania pieniędzy z rozmaitych, często podejrzanych źródeł, „piramid finansowych” czy też od najzwyklejszych gangsterów. Będąc użytkownikiem karty, można nawet zarobić! Posiadając konto a na nim jakieś środki, można przecież zadłużać się na karcie.

Wystarczy na czas spłacać kredyt, zaś swoje pieniądze trzymać np. na oprocentowanym rachunku lub na lokacie terminowej. Tym sposobem można co miesiąc zyskać kilkanaście do kilkudziesięciu złotych.